تغییر آدرس وبلاگ در پرشین بلاگ

منتشر شده در ۱۴ آذر, ۱۳۹۴ در دستۀ پرشین بلاگ بدون دیدگاه
Rate this post

بیشتر سامانه‌های وبلاگ نویسی این امکان را برای صاحبان وبلاگ‌ها فراهم می‌کنند که آنها هر زمان بتوانند نشانی وبلاگ خود را تغییر دهند. در پرشین بلاگ هم علی رغم اینکه بخشی برای این منظور در قسمت تنظیمات عمومی وبلاگ تعبیه شده است، اما در حال حاضر به صورت غیرفعال است و اگر شما خواسته باشید یک آدرس دیگری را برای وبلاگ خود انتخاب کنید، قادر به انجام این کار نخواهید بود. مگر اینکه وبلاگ را حذف کرده و مجدد با نشانی جدید وبلاگ دیگری را ثبت کنید و قید نوشته‌های قبلی خود را بزنید!

طبق مستندات خود سامانۀ پرشین بلاگ، شما باید بتوانید از بخش تنظیمات عمومی وبلاگ پرشین بلاگ اقدام به تغییر آدرس وبلاگ خود کنید. که این نشان می‌دهد امکان فعال شدن این امکان در آینده وجود دارد. همانطور که در اوایل کار پرشین بلاگ وجود داشت.

برای این منظور وارد قسمت مدیریت وبلاگ پرشین بلاگ شده و یک وبلاگ را برای مدیریت انتخاب کنید. از نوار عمودی سمت راست، روی پیوند تنظیمات عمومی وبلاگ، از جعبۀ تنظیمات وبلاگ کلیک کنید. صفحه‌ای برای شما باز خواهد شد که تمامی تنظیمات وبلاگ فعلی درون آن وجود دارد. ما فقط به قسمت اول آن، یعنی آدرس وبلاگ کار داریم.

تغییر آدرس وبلاگ در پرشین بلاگ

تغییر آدرس وبلاگ در پرشین بلاگ

اگر بتوانید آدرس وبلاگ خود را تغییر دهید، می‌توانید عبارتی که درون جعبۀ روبروی http:// نوشته شده است را تغییر دهید که پس از آن باید روی دکمۀ ذخیره در پایین صفحه کلیک کنید که حالا می‌توان گفت کار تغییر آدرس وبلاگ در پرشین بلاگ به اتمام رسیده است.

البته نکاتی را قبلاً در آموزش‌های گذشته یادآور شدم که قبل از اینکه خواسته باشید نشانی وبلاگ‌تان را عوض کنید، بهتر است آنها را مطالعه کنید؛ نکاتی راجع به مشکلات تغییر آدرس وبلاگ که گاهی اوقات به دلیل عدم آگاهی فرد وبلاگ نویس، کل زحمت‌های وی نقش بر آب می‌شود! چون بیشتر بازدید خود را از دست می‌دهد و رتبۀ وبلاگ او از بین خواهد رفت.