پاسخ به نظرات داده شده در بلاگفا

منتشر شده در ۱۵ اسفند, ۱۳۹۰ در دستۀ بلاگفا ۲۹۲ دیدگاه
3.5/5 - (24 امتیاز)

در وبلاگ، شما می‌توانید نظرات خواننده‌گان خود را بدانید ولی آیا می‌دانستید که می‌توانید جواب نظر آنها را هم از طریق قسمت مدیریت وبلاگ به سادگی بدهید؟ در اینجا می‌خواهیم نحوه پاسخ به نظرات وبلاگ را البته در بلاگفا بیاموزید. در دیگر سرویس‌های وبلاگ‌دهی هم روال کار به همین شکل است، ولی آموزش‌های کامل در دسته بندی متناسب این سایت موجود است.

اگر در صفحه‌ی مدیریتِ مطالب قبلی هستید بروی دکمه نظرات مربوط به هر مطلب کلیک کنید، تا نظرات برای شما آشکار شود. ولی اگر در صفحه‌ی آخرین نظرات خوانندگان هستید به راحتی به متن‌های فرستاده شده توسط بازدید کنندگان خود دسترسی دارید. پس مهم نیست از کدام قسمت به نظرات دسترسی دارید؛ مهم این است که در زیر هر نظر بروی دکمه ویرایش کلیک کنید تا علاوه بر ویرایش نظر کاربر، جواب آن را هم از این طریق بدهید. پس صفحه زیر برای شما نمایان می شود:

پاسخ دادن به نظرات وبلاگ بلاگفا

همانطور که در شکل بالا ملاحظه می‌کنید، نام، ایمیل و وب سایت شخصی که شما قصد دادن پاسخ به آن را دارید را می‌بینید. این موارد را اگر خواسته باشید می‌توانید اصلاح کنید، ولی در بسیاری از موارد لازم به این کار نیست، و شما فقط می‌خواهید پاسخ او را بدهید.

برای پاسخ دادن نظرات، باید بروی دکمه پاسخ به نظر کلیک کنید. با این کار انگار شما نظر خواننده وبلاگ را از پاسخ خود جدا کردید، و پس از آن شروع به نوشتن پاسخ خود به نظر کاربر کنید. دقت کنید که نظر شما دقیقاً در زیر عبارت [پاسخ:] قرار گیرد و این عبارت را پاک نکنید. پس از نوشتن پاسخ بروی ثبت تغییرات کلیک کنید. در غیر این صورت بروی انصراف کلیک نمایید. در اصل نظر شما درون یک جعبه‌ی کوچک دیگر در زیر نظر بازدید کنندگان وبلاگ‌تان به نمایش در می‌آید، که متمایز از نظرات اولیه است.

این تمام کاری بود که برای پاسخ دادن به نظرات وبلاگ از طریق صفحه مدیریت وبلاگ باید انجام می‌دادید، و فراموش نکنید که اگر بازدید کننده‌ی وبلاگ شما نظری داد که نیاز به پاسخ داشت، با پاسخ دادن به آن حس اعتماد او را جلب می‌کنید.