ورود و خروج از مدیریت وبلاگ در بلاگفا

منتشر شده در ۹ اسفند, ۱۳۹۰ در دستۀ بلاگفا ۶۳ دیدگاه
3.8/5 - (38 امتیاز)

برای ارسال نوشته یا انجام تنظیمات وبلاگ در بلاگفا، ابتدا باید وارد قسمت مدیریت شد. پس از وارد شدن به قسمت مدیریت وبلاگ، هر نوع تنظیمات و اَعمالی که مد نظر شماست می‌توانید انجام دهید. واضح است که این به دلیل دسترسی به قسمت مدیریت فقط توسط مدیر وبلاگ و یا شخصی است که رمز عبور را دارد. در این مقاله طریقۀ ورود و خروج از مدیریت وبلاگ در بلاگفا به طور کامل همراه با جزئیات شرح داده می‌شود.

برای ورود به قسمت مدیریت شما به دو مورد احتیاج دارید، اول نام کاربری و دوم کلمه عبور. این دو مورد را هم باید از زمان ثبت نام در اختیار داشته باشید. سپس به صفحۀ اول سایت بلاگفا به آدرس Blogfa.com بروید و با ورود این اطلاعات به مدیریت وبلاگ خود راه یابید. این یک روش ساده برای ورود به قسمت مدیریت بود.

ولی برای سهولت کار شما که شاید هر روز چندین بار به وبلاگ خود سر می‌زنید یک راه کار بهتر سراغ داریم. این راه کار همان علامت گذاری صفحه ورود در مرورگر یا Bookmark کردن صفحه ورود است. با این کار دیگر برای هر بار ورود، احتیاج به وارد کردن آدرس سایت بلاگفا در نوار آدرس مرورگر ندارید.

برای علامت گذاری صفحه هم، ما از صفحه خاص ورود کاربران استفاده می‌کنیم، نه از صفحه اصلی. چون صفحه اول با توجه به حجم و تبلیغاتی که دارد شاید سرعت خوبی برای باز شدن نداشته باشد. پس پیشنهاد می‌شود برای ورود به قسمت مدیریت، مستقیماً از صفحه ورود آن استفاده کنید؛ یعنی این صفحه را در مرورگر علامت گذاری کنید.

صفحه ورود بلاگفا

صفحه ورود بلاگفا

برای علامت گذاری صفحه در مرورگرهای مختلف طرز کار کمی متفاوت است، ولی در کل کافی است روی پیوند زیر که برای صفحه ورود به بلاگفا در نظر گرفته شده است راست کلیک کنید و در Internet Explorer گزینه Add to favorites را برگزینید. با این کار یک پنجره برای شما باز می‌شود که در اصل باید نامی برای آن انتخاب کنید ولی نام پیش فرض خوب است، پس بر روی Add کلیک کنید.

صفحه ورود مدیریت بلاگفا

از این پس برای اینکه مستقیماً به صفحه ورود وارد شوید از درون مرورگر IE روی Favorites مانند شکل زیر کلیک کنید و پیوند صفحه ورود بلاگفا را برگزینید.

Bookmark گذاری در مرورگر IE

علامت گذاری صفحه در IE

برای انجام دادن این کار در مرورگر Firefox دقیقاً همین کار را انجام دهید ولی بعد از اینکه بر روی پیوند بالا کلیک کردید، گزینه Bookmark this link را انتخاب کنید، و پس از باز شدن پنجره روی Save کلیک کنید. برای اینکه علامت گذاری خود را در مرورگر پیدا کنید باید از دکمه Firefox روی Bookmarks کلیک کنید تا پنجرۀ علامت گذاری‌ها برای‌تان نمایان گردد. سپس بر روی پیوندی که آن را دقایقی پیش ذخیره کردید کلیک کنید. برای هر بار ورود به قسمت مدیریت روی همین پیوند کلیک کنید.

در نسخه‌های جدید مرورگر فایرفاکس یا مرورگرهای دیگر، این دکمه به شکل یک نماد ستاره داخل مربع در آمده است که معمولاً در بالای پنجره وجود دارد. زمانی که روی آن کلیک می‌کنید، یک فهرست از تمامی نشانی‌های علامت گذاری شده ظاهر می‌شود که به مانند تصویر زیر دسته‌بندی شده هستند.

Bookmark گذاری در مرورگر Firefox

علامت گذاری صفحه در Firefox

در صفحه ورود اگر می‌خواهید وارد وبلاگ‌های گروهی که شما یکی از نویسندگان آن هستید شوید، باید بدین صورت عمل کنید؛
نام کاربری شما برای ورود به وبلاگ‌های گروهی بدین شکل است: ترکیب نام کاربری خود + @ + بخش اول آدرس وبلاگ، مانند: arash@myblog

اگر در حین ورود به مشکل برخوردید، در حالی که از درست بودن نام کاربری و رمز عبور خود اطمینان دارید بهتر است به صفحه راهنمای حل مشکل در ورود، در بلاگفا مراجعه کنید.

و اما برای خروج هنگام اتمام کار در قسمت مدیریت بلاگفا بهتر است همیشه روی دکمه خروج کلیک کنید. این مورد مخصوصاً در زمانی که از رایانه‌های عمومی مانند کافی‌نت‌ها استفاده می‌کنید خیلی مهم است. چرا که اگر از قسمت مدیریت خارج نشوید ممکن است فرد دیگری پس از شما به وبلاگ شما دست پیدا کند. پس همیشه روی این گزینه پس از اتمام کار کلیک کنید. دکمۀ خروج در سه مکان موجود است: نوار بالای قسمت مدیریت، در صفحه میز کار و انتهای فهرست سمت راست.

خروج از محیط مدیریت وبلاگ بلاگفا

خروج از محیط مدیریت بلاگفا