آشنایی با بخش مدیریت وبلاگ پرشین بلاگ

منتشر شده در ۲۹ آبان, ۱۳۹۳ در دستۀ پرشین بلاگ ۳ دیدگاه
Rate this post

در این قسمت شما با قسمت‌های مختلف بخش مدیریت وبلاگ پرشین بلاگ آشنا می‌شوید. آشنایی با این بخش‌ها بسیار مهم است، مخصوصاً اگر برای اولین بار است که درون این سرویس وبلاگ ساخته باشید. زمانی که بدانید چه ابزاری در کجا قرار دارد، به راحتی می‌توانید کار مد نظر خود را انجام دهید، بدون اینکه زمان زیادی از شما سلب شود.

کار را با ورود به بخش مدیریت وبلاگ پرشین بلاگ شروع می‌کنیم که مباحث کامل این موضوع در مطلب ورود و خروج به پرشین بلاگ توضیح داده شده است. پس از ورود به بخش مدیریت، با صفحۀ مدیریت وبلاگ‌ها روبرو می‌شوید که فهرست تمامی وبلاگ‌هایی که تا به حال ساختید در قسمت وبلاگهای من قرار می‌گیرند. اگر هم تا به حال فقط یک وبلاگ ساختید، همان یک وبلاگ به شما نمایش داده می‌شود. به این صفحه، صفحۀ خانگی (Home) هم گفته می‌شود. که با کلیک روی پیوند Home در بالای صفحه هر کجا که باشید به این صفحه هدایت می‌گردید.

در قسمت پایین صفحه، با عنوان “آخرین یادداشتهای منتشر شده در پرشین بلاگ” آخرین نوشته‌های وبلاگ نویسان پرشین بلاگ نمایش داده می‌شود که شما قادر خواهید بود با کلیک روی عنوان هر مطلب به همان صفحه منتقل شده و مستقیماً شروع به خواندن مطلب مورد نظر کنید. زمانی هم که شما در وبلاگ خود مطلبی را منتشر می‌کنید، پیوند آن در اینجا برای دیگران و خود شما نمایش داده می‌شود.

در نوار سمت راست صفحۀ خانگی (Home)، دو بخش را مشاهده می‌کنید؛ مشخصات کاربری و لینک‌های داخلی. از قسمت مشخصات کاربری شما قادرید اطلاعات شخصی خود و وبلاگ را تغییر دهید، و وضعیت آمارگیرهای وبلاگ و تصاویر را مدیریت کنید. بخش لینک‌های داخلی هم که پیوندهایی به خود بخش‌های مختلف پرشین بلاگ، مثل اخبار و راهنمای کاربران می‌دهد.

آشنایی با بخش مدیریت وبلاگ پرشین بلاگ

مدیریت وبلاگ‌های پرشین بلاگ

و اما اگر خواستار کار کردن روی یکی از وبلاگ‌ها هستید و یا می‌خواهید مطلبی را درون آن منتشر کنید، اول باید روی عنوان همان وبلاگ از بخش “وبلاگهای من” کلیک کنید. با این کار به بخش مدیریت مطالب همان وبلاگ خواهید رفت و محتویات نوار کناری قسمت مدیریت وبلاگ‌های شما تغییر می‌کند و مختص همین وبلاگ می‌شود. حال شما از این بخش مستقیماً قادرید وبلاگی را که روی عنوان آن از صفحۀ خانگی کلیک کردید، مدیریت نمایید. مثلاً تنظیمات آن را انجام داده و یا نوشته‌ای را منتشر کنید.

حالا بهتر است کمی راجع به نوار کناری مدیریت وبلاگ بدانید. همانطور که می دانید در آنِ واحد شما می‌توانید مدیریت یک وبلاگ را به دست بگیرید. بدین منظور از نوار کناری بخش وبلاگ فعلی، فهرست کشویی وجود دارد که باید وبلاگی که قصد ویرایش آن را دارید، انتخاب کنید. ولی اگر تا این لحظه فقط یک وبلاگ ساخته باشید، در این فهرست موردی برای نمایش وجود ندارد.

بخش مدیریت مطالب نوار کناری وبلاگ هم که اعمالی را روی نوشته‌های وبلاگ شما انجام می‌دهد. واضح است که شما وبلاگ می‌سازید تا محتوای خود را در آن منتشر کنید. پس بیشتر فعالیت روی این قسمت است.

بخش ظاهر وبلاگ، مربوط به قالب و تنظیمات قالب وبلاگ است. و در آخرین بخش از نوار کناری، تنظیمات وبلاگ قرار گرفته است که تنظیمات کلی و مدیریت بخش‌های مختلف از این بخش قابل دسترس است.

قسمت مدیریت وبلاگ پرشین بلاگ

قسمت مدیریت وبلاگ پرشین بلاگ

بدین ترتیب شما با کلیات بخش مدیریت وبلاگ‌های پرشین بلاگ آشنا شدید و دانستید که با استفاده از رابط کاربری پرشین بلاگ، به راحتی می‌توانید چندین وبلاگ را به طور همزمان مدیریت کنید. فقط فراموش نکنید اگر کار کردن با پرشین بلاگ کمی برای شما گیج کننده است، اگر کمی تمرین کنید، خواهید توانست به راحتی از امکانات این سرویس استفاده نمایید. در مقالات آموزشی دیگر آموزش پرشین بلاگ، با جزئیات بیشتر بخش مدیریت آشنا خواهید شد.