آخرین نظرات خوانندگان وبلاگ پرشین بلاگ

منتشر شده در ۱ شهریور, ۱۳۹۴ در دستۀ پرشین بلاگ بدون دیدگاه
Rate this post

از قسمت‌های جذاب یک وبلاگ برای وبلاگ نویس، قسمت نظرات وبلاگ است. خواندن نظرات بازدیدکنندگان به این دلیل لذت بخش است که این حس را به نویسندۀ وبلاگ می‌دهد که مطالب او خوانده می‌شوند و برای دیگران اهمیت دارند. پس انگیزۀ بیشتری برای نوشتن پیدا خواهد کرد.

برای رفتن به قسمت آخرین نظرات خوانندگان پرشین بلاگ، کافی است از نوار پیمایش سمت راست بخش مدیریت وبلاگ پرشین بلاگ، روی پیوند آخرین نظرات خوانندگان کلیک نمایید. تصویر این بخش را در دو حالت بدون نظر و حالت دارای نظر می‌بینید.

بخش آخرین نظرات خوانندگان پرشین بلاگ

بخش آخرین نظرات خوانندگان پرشین بلاگ

اگر هیچ نظری برای نمایش به شما وجود نداشته باشد، عبارت “تاکنون نظری برای این وبلاگ ارسال نشده” به نمایش در خواهد آمد. اما همین که اندکی از عمر وبلاگ شما بگذرد، کم کم بازدید کنندگان وبلاگ شما سعی می‌کنند در قالب نظر احساس خودشان را به شما برسانند. پس نگران نباشید.

ولی اگر نظری برای وبلاگ شما به ثبت رسیده باشد، شما باید آن را تایید کنید و حتی پاسخ ارسال کنندۀ نظر را هم بفرستید که فکر کنم برای شما جالب باشد. اول از همه در قسمت بالای بخش آخرین نظرات دو فهرست کشویی و یک دکمۀ جستجو را خواهید دید. از فهرست کشویی یادداشت، قادرید یکی از نوشته‌هایی که تاکنون ارسال کردید را انتخاب کنید تا فقط نظرات مربوط به همان نوشته نمایش داده شود.

از فهرست کشویی دوم هم می‌توانید نوع نظرات را برای نمایش دادن انتخاب کنید. در نهایت فراموش نکنید که روی جستجو کلیک کنید. صفحه یک بار برای شما بارگذاری مجدد می‌شود و نظرات به صورت صافی شده نمایش داده می‌شوند.

اما می‌رسیم به نظراتی که برای شما ارسال می‌شوند. تاریخ و ساعت ارسال نظر، IP، نام، ایمیل و وبلاگ ارسال کنندۀ نظر همگی اطلاعاتی راجع به هر کدام از نظراتی که تاکنون برای وبلاگ شما ارسال شدند هستند. که در تصویر بالا هم واضح‌اند.

اما سه دکمه در زیر هر جعبه نظر وجود دارد که آنها را خدمت شما توضیح می‌دهم. دو نماد در گوشه سمت چپ وجود دارد که اولی به شکل سطل زباله است و برای حذف کردن نظر به کار می‌رود. دومی به شکل یک قفل است که اگر ارسال نظرات را منوط به تایید کرده باشید، با کلیک کردن روی آن، نظر برای بازدیدکنندگان قابل نمایش خواهد شد. با یکبار کلیک مجدد روی آن دوباره قفل می‌شود و برای بازدیدکنندگان قابل نمایش نیست.

دکمۀ “پاسخ به نظر” هم برای ارسال پاسخ به نظر دهنده کاربرد دارد که با کلیک روی آن یک جعبه باز خواهد شد و قادرید متن خود را در آن وارد کنید. فراموش نکنید که از شکلک‌ها هم حتماً استفاده نمایید و روی دکمۀ ارسال کلیک کنید.

این بود نحوۀ کار کردن با قسمت آخرین نظرات خوانندگان وبلاگ پرشین بلاگ که نباید فراموش کنید در صورت پاسخ دادن به یک نظر، پس از آن حتماً باید با کلیک روی علامت قفل آن را تایید کنید.