مدیریت مطالب قبلی در بلاگفا

منتشر شده در ۱۳ اسفند, ۱۳۹۰ در دستۀ بلاگفا ۲۰ دیدگاه
4.2/5 - (4 امتیاز)

زمانی که شما در بلاگفا مطلبی را ارسال می کنید، هنوز به آن برای ویرایش یا حذف کردن، دسترسی دارید. قسمتی در مدیریت بلاگفا که به نام مدیریت مطالب قبلی شناخته می شود، به شما اجازه مدیریت نوشته ها و نظرات مربوط به هر کدام را می دهد. پس برای توضیح بیشتر این قسمت با بلاگینگ همراه باشید.

برای مدیریت مطالبی که قبلاً نوشته اید شما باید به آرشیو مطالب وبلاگ مراجعه کنید. برای این کار ابتدا وارد قسمت مدیریت وبلاگ خود شوید، و از فهرست کناری بروی “مدیریت مطالب قبلی” کلیک کنید تا صفحه مورد نظر برایتان باز شود.

صفحه مدیریت مطالب قبلی در بلاگفا

مدیریت مطالب قبلی در بلاگفا

در این صفحه که شمایی از آن را در بالا می بینید، شما تمامی نوشته های ارسال شده را به صورت ردیف هایی پشت سرهم مشاهده می کنید. در سمت راست هر ردیف تاریخ ارسال نوشته و سپس عنوان همان نوشته نشان داده شده. در سمت چپ هر ردیف هم شما گزینه هایی را برای مدیریت همان نوشته در اختیار دارید.

با کلیک بروی علامت ضربدر قرمز رنگ حذف نوشته، آن نوشته پس از تاییدی که از شما می گیرد برای همیشه پاک خواهد شد. دقت کنید که اگر اشتباهی روی این دکمه کلیک کنید نوشته شما برای همیشه پاک خواهد شد و قابل برگشت نیست، پس دقت کنید.

با کلیک بروی شکل قلم و کاغذ ویرایش نوشته، صفحه ویرایش همان نوشته باز می شود. تمامی اعمالی که هنگام ارسال یک مطلب به وبلاگ می توانستید روی نوشته انجام دهید، هنگام ویرایش آن هم قادر به انجام آن هستید. مثلا شاید بخواهید دسته ای که آن مطلب در آن قرار می گیرد را عوض کنید که در این صورت روی همین دکمه کلیک کنید.

نظرات مربوط به هر مطلب هم که توسط خوانندگان وبلاگ شما نوشته شده، به صورت یک پیوند در دسترس است که با کلیک بروی آن نظرات نشان داده می شود. اگر برای نوشته ای هنوز نظری ثبت نشده باید عبارت “بدون نظر” نمایش داده می شود.

در بالای این فهرست شما یک نوار کشویی را مشاهده می کنید که با استفاده از آن می توانید نوشته های مختص به یک ماه را ببینید. مثلا شاید شما بخواهید مطالب مربوط به دو ماه قبل را ببینید و در صورت نیاز آنها را ویرایش کنید. از نوار کشویی ماه مورد نظر را برگزینید، و سپس مطالب شما فهرست وار نمایش داده می شوند.