ثبت وبلاگ در Bing

منتشر شده در ۳۱ فروردین, ۱۳۹۳ در دستۀ بهینه سازی وبلاگ - SEO بدون دیدگاه
5/5 - (1 امتیاز)

هر چند موتورهای جستجوی امروزی خود به صورت خودکار اقدام به پیدا کردن وبلاگ‌ها و سایت‌های جدید تاسیس شده می‌کنند. اما برای برخی از وبلاگ نویسان دارای وسواس، یا آنهایی که می‌خواهند هر چه سریعتر وبلاگ‌شان را در صفحۀ نتایج موتور جستجو پیدا کنند، ثبت وبلاگ بسیار مهم است. در آموزش‌های قبلی راجع به ثبت وبلاگ در گوگل مفصل توضیح داده شد. اما اینجا به مبحث ثبت وبلاگ در Bing اشاره خواهم کرد که کاری بسیار ساده است.

Bing و MSN هر دو یک موتور جستجو هستند و هر دو توسط هستۀ Bing نتایج را پردازش می‌کنند. پس اگر شما به این روشی که در این صفحه به آن اشاره شده است، وبلاگ خود را در Bing ثبت کنید، در اصل در MSN هم آن را ثبت کردید.

Bing موتور جستجوی شرکت مایکروسافت است و به نوعی رقیب گوگل شناخته می‌شود. البته گوگل همچنان پیشتاز است. ولی هنوز کاربرانی هم هستند که از Bing برای یافتن محتوای خود استفاده می‌کنند. به همین دلیل شاید ضرری نداشته باشد که وبلاگ‌تان را در این موتور جستجو هم ثبت کنید. این کار بسیار ساده است و فقط کافی است که مراحل را همانطور که در ادامه آمده است، پیش بگیرید.

در اولین قدم به صفحۀ اینترنتی ارسال سایت به Bing رفته که با کلیک روی این پیوند به راحتی قابل حصول است. پس از آن با صفحه‌ای مشابه عکس زیر هدایت خواهید شد.

ثبت وبلاگ در Bing

ثبت وبلاگ در Bing

به راحتی تمام، دو گزینه در این صفحه وجود دارد که باید آنها را پر کرده و روی دکمۀ SUBMIT کلیک کنید. گزینه‌ها به ترتیب همراه با توضیح بدین قرار است:

  • Type the URl of the homepage: نشانی اینترنتی صفحۀ اول وبلاگ یا سایت خود را وارد کنید. همراه با http
  • Type the characters from the picture in the text  box: حروف و اعداد انگلیسی را که در عکس می‌بینید، در جعبۀ زیرین آن وارد کنید.

سپس در انتها، کافی است که روی SUBMIT کلیک نمایید.  اگر عبارت امنیتی را اشتباه وارد کنید، به شما خطا می‌دهد که باید دوباره آن عبارت را وارد کنید. این دفعه بیشتر دقت کنید. اگر عبارت امنیتی برای شما خوانا نیست، روی Refresh کلیک کنید تا یک عکس دیگر برای‌تان بارگذاری شود.

پس از ثبت وبلاگ در Bing

پس از ثبت وبلاگ در Bing

با دیدن عبارت your request was successfully submitted، ارسال شما موفقیت آمیز بوده و می‌توانید این پنجره را ببندید. بدین صورت توانستید وبلاگ خود را در بینگ ثبت کنید که هم‌زمان در MSN هم ثبت شد.