Zigur سرویس اشتراک گذاری ویدئو با امکانات جانبی

منتشر شده در ۷ فروردین, ۱۳۹۴ در دستۀ چندرسانه ای بدون دیدگاه
4.5/5 - (2 امتیاز)

وقتی اسم ویدئو به میان می‌آید، شاید یک وبلاگ نویس با خودش بگوید: “آیا نمی‌توانم از ویدئو در وبلاگم استفاده کنم؟” اینجاست که به سراغ راه‌های مختلف عملی کردن این ایده می‌گردد. سایت‌هایی که کاربران می‌توانند در آنها فیلم بارگذاری کنند و فیلم‌های دیگران را ببینید، اصطلاحاً به آنها سرویس‌های اشتراک گذاری ویدئو می‌گویند. این سرویس‌ها عملاً کار گذاشتن فیلم در وبلاگ را آسان کردند. یکی از این سرویس‌ها که در این نوشته قصد معرفی آن را داریم، سایت زیگور به آدرس اینترنتی www.zigur.com است.

Zigur سرویس اشتراک گذاری ویدئو با امکانات جانبی

سایت اشتراک گذاری ویدئو Zigur

زیگور را می‌توان یکی از سرویس‌های زیر مجموعۀ گروه سایت‌های پرشین بلاگ دانست. به همین دلیل اگر از سایت پرشین بلاگ برای ساخت وبلاگ استفاده کردید، بهتر است از زیگور برای گذاشتن ویدئو در وبلاگ‌تان استفاده کنید.

البته این سایت، سرویس‌ها و امکانات دیگری نظیر سرویس پست الکترونیک، سرویس ذخیره و اشتراک گذاری فایل‌ها، تقویم و مدیریت زمان و همچنین اشتراک و ذخیرۀ عکس هم دارد که برای اطلاعات بیشتر می‌توانید خودتان به این سایت سر بزنید و یا از وبلاگ آن به آدرس zigur.persianblog.ir بازدید به عمل آورید.

زیگور تطابق کامل را با گوشی‌های هوشمند دارد. پس در هر کجا به راحتی می‌توانید از آن استفاده کنید و ویدئوها را تماشا کنید و فیلم‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

گذاشتن فیلم در وبلاگ با استفاده از Zigur.com

کار کردن با زیگور به این صورت است که شما اول پرندۀ ویدئوی خود را روی رایانۀ می‌سازید و پس از ساخت حساب کاربری در سایت زیگور، ویدئوتان را داخل سایت بارگذاری می‌کنید. حالا دیگران می‌توانید ویدئوی شما را ببینید. این کار را برای دیگر فیلم‌هایتان هم می‌توانید انجام دهید.

برای گذاشتن فیلم در وبلاگ، کافی است که به صفحۀ همان ویدئو در سایت زیگور بروید و روی علامت <> در زیر توضیحات ویدئو کلیک کنید (به عکس زیر نگاه کنید). بدین ترتیب کد ویدئو برای شما نمایان می‌شود. حالا باید اندازۀ ویدئو را از قسمت سمت چپ انتخاب کرده و کد را copy کنید.

سایت اشتراک گذاری ویدئو zigur

طریقۀ برداشتن کد فیلم از زیگور

سپس به وبلاگ‌تان مراجعه کرده و در صفحۀ ارسال نوشتۀ جدید یا ویرایش نوشته‌های قبلی، کد ویدئو را در قسمت ویرایش کدهای نوشته قرار دهید. در ویرایشگر متنی وبلاگ، معمولاً دکمه‌ای وجود دارد که کدهای html مطلب را در پنجره‌ای دیگر نمایش می‌دهد. کد ویدئو را باید در این پنجره وارد کنید.

یا اگر دکمۀ درج ویدئو در قسمت ابزارهای ویرایش نوشته وجود دارد، روی آن کلیک کرده و کد ویدئو یا آدرس ویدئو را در آن قرار دهید و روی دکمۀ درج ویدئو کلیک کنید. البته مراحل درج ویدئو در وبلاگ به سرویس وبلاگ‌دهی شما بستگی دارد و اندکی در سرویس‌های مختلف متفاوت است.

در مقالات گذشته، سایت آپارات را برای اشتراک گذاری فیلم در وبلاگ معرفی کرده بودیم. در اینجا هم سایت زیگور را معرفی کردیم. هنوز سایت‌های دیگری برای این کار وجود دارند که در آینده آموزش‌های آنها را هم خدمت شما عرض خواهیم کرد. پس با بلاگینگ باشید.