اهمیت استفاده از فیلم در وبلاگ

منتشر شده در ۱۳ شهریور, ۱۳۹۱ در دستۀ چندرسانه ای بدون دیدگاه
3/5 - (2 امتیاز)

فیلم‌ها پیام را زودتر از تصاویر، و تصاویر زودتر از متن‌ها به مخاطب خود منتقل می کنند. اگر همین یک موضوع را بفهمید، به اهمیت استفاده از فیلم در وبلاگ پی می‌برید. کیفیت آموزش‌های سمعی و بصری به مراتب نسبت به دیگر روش‌های آموزشی بیشتر است. اگر شما از فیلم در وبلاگ خود استفاده کنید، مطمئن باشید دیری نخواهد پایید که به مخاطبین وبلاگ شما افزوده می‌شود.

اگر در لابلای نوشته های خود در وبلاگتان از فیلم های مرتبط استفاده کنید، مزایای زیادی متوجه شما خواهد شد. در این نوشته قصد داریم در مورد این مزیت ها و اهمیت استفاده از فیلم در وبلاگ بیشتر توضیح دهیم.

اهمیت استفاده از فیلم در وبلاگ

مزایای استفاده از فیلم در وبلاگ

یک سوال: از بین بیشمار صفحه اینترنتی که برای شما اطلاعات متنی را فراهم می کنند، اگر یک صفحه وجود داشته باشد که در آن فیلمی قرار داده شده باشد که همان آموزش را به صورت ویدئویی به شما  یاد بدهد، شما کدامیک را ترجیح می‌دهید؟ اگر جواب شما استفاده از تک صفحه ویدئویی است، باید گفت که بازدیدکنندگان وبلاگ شما هم همین طور تصمیم گیری می کنند.

در هر کاری اگر کمی از دیگران جلوتر باشیم، حتماً موفقیت از آن ماست. ولی در زمینه وبلاگ نویسی، اگر هم شما بتوانید همان مقالات متنی خود را به شیوه ای گویا منتشر کنید، باز موفق خواهید بود. پس در اینجا مزیت استفاده از فیلم در وبلاگ چیست؟ مخاطب وبلاگ شما می داند که شما برای تهیه آن فیلم زحمت کشیده‌اید. به همین دلیل احتمال اینکه به شما اعتماد کند و دوباره به وبلاگ شما سر بزند بسیار بیشتر است. او می داند که با خواندن یک متن هم می‌تواند موضوع مورد نظر خود را دریافت کند، ولی ترجیح می دهد که شما را انتخاب کند. شمایی که فیلم های آموزشی را هم ارائه می‌دهید.

از این موارد که بگذریم، شما با انتشار یک فیلم که معمولاً بوسیله یک سرویس اشتراک گذاری فیلم انجام می شود، به صورت فراگیر خود را به دیگران معرفی می کنید. فرض کنید یک فیلم را تهیه می‌کنید و آن را در آپارات قرار می‌دهید، در اینجا فردی از فیلم شما خوشش می‌آید و آن را بازنشر می‌کند. به این معنی که همان فیلم را در وبلاگ یا سایت خود قرار می‌دهد.

البته لازم نیست خود این فیلم را بسازید، می توانید از فیلم هایی که دیگران ساخته‌اند هم استفاده کنید، در اصل بازنشری از یک فیلم انجام دهید که این هم باعث بالا رفتن کیفیت محتوای وبلاگ شما می شود.

در انتها باید به این مورد هم اشاره کرد که امروزه دیگر استفاده از متن در صفحات وب، به تنهایی نمی تواند نظر دیگران را جلب کند. فراموش نکنید که محتوا فقط شامل متن و تصویر نیست. هرچند با استفاده از این دو جزء به صورت هوشمندانه باز هم می توان به مقصود خود رسید. ولی همیشه سعی کنید که یک قدم از دیگران جلوتر باشید. فیلم و ویدئو یک محتوای بسیار با کیفیت است که امروزه در سایت ها و وبلاگ های مختلفی استفاده می شود جهت بالا بردن بازدهی بسیار موثر است.

در نوشته ها و مقالات بعدی در همین سایت، با جزئیات و نحوه انجام این کار به صورت جزئی تر، بیشتر آشنا می شوید.