مزایای استفاده از سرویس های اشتراک گذاری ویدئو در وبلاگ

منتشر شده در ۱۲ شهریور, ۱۳۹۱ در دستۀ چندرسانه ای ۶ دیدگاه
3/5 - (2 امتیاز)

در اینترنت پُر از آموزش هایی است که به شیوه متنی موجود هستند. یعنی شما باید آنها را بخوانید تا یک مبحث را بیاموزید. ولی آیا می‌دانید یک تصویر که در لابلای نوشته شما قرار گیرد، کار چندین خط متن را انجام می‌دهد؟ و باز آیا می‌دانستید که کیفیت انتقال اطلاعات به شیوه ویدئویی چگونه است؟ مطمئناً اگر خواسته باشید یک مطلب را بیاموزید، اگر آن را به صورت سمعی و بصری یاد بگیرید، هم سریع‌تر به هدف خود می رسید، و هم کیفیت این کار بسیار بالا می‌رود. به همین دلیل در این نوشته قصد داریم درمورد مزایای استفاده از سرویس های اشتراک گذاری ویدئو در وبلاگ صحبت کنیم.

حتماً فیلم‌هایی که توسط افراد مختلف تولید شده‌اند را دیده‌اید و به این فکر افتاده‌اید که شما هم دست به انجام چنین کاری بزنید! سرویس های اشتراک گذاری ویدئو به عنوان یک قطب تبلیغاتی برای شما عمل می کنند. اگر به اهمیت سایت‌های شبکه‌های اجتماعی برای پربازدید شدن وبلاگ آگاهید، حتماً می‌دانید طرز کار این گونه سرویس‌ها برای بالا بردن بازدهی وبلاگ شما چیست.

شما یک فیلم می سازید و با دیگران به اشتراک می‌گذارید و این فیلم می‌تواند توسط اشخاص مختلف دیده شده و یا حتی آنها هم همان فیلم را در مکانی دیگر بازنشر کنند. به این ترتیب شما به شیوه بصری، کالا، وبلاگ یا خدمات خود را به صورت وسیعی تبلیغ کرده‌اید. کلاً این خاصیت ویدئو و سرویس های اشتراک گذاری ویدئو است.

همانطور که می‌دانید، کیفیتی که یک آموزش ویدئویی دارد، به مراتب بیشتر از هر نوع آموزش دیگر است. این شیوه آموزش به دلیل دخیل کردن حواس بیشتر آدمی، یادگیری را تسهیل می کنند. زمانی که شما برای یک مقوله در وبلاگ خود فیلمی قرار می‌دهید، بازدیدکننده می‌فهمد که شما برای او ارزش قائلید که در حال تلاش برای تهیه فیلم برای وی هستید. به همین دلیل امکان این که از بازدیدکنندگان پرو پا قرص وبلاگ شما شود، بسیار زیاد است. آنها می دانند که شما هم می‌توانستید مانند دیگر وبلاگ نویسان اقدام به رونوشت یا کپی کردن نوشته‌های دیگران کنید، و یا حتی یک مقاله ساده بنویسید. ولی زمان گذاشته‌اید و فیلمی تهیه کرده اید که به نفع کاربر وبلاگ است.

مزایای استفاده از سرویس های اشتراک گذاری ویدئو در وبلاگ

مزایای سرویس های اشتراک ویدئو در وبلاگ

به این طریق جلوه‌ای به وبلاگ خود می‌دهید، که هر کسی را مجذوب شما می‌کند. این را بدانید هدف اول یک وبلاگ‌نویس جلب رضایت بازدیدکننده است، که می‌تواند اهداف او را جامه عمل بپوشاند.

پس تا اینجا از مزایای سرویس های اشتراک گذاری ویدئو اندکی دستگیرمان شد. ولی برای گذاشتن یک فیلم در وبلاگ یک راه را پیش رو نداریم. ما می‌توانیم یک ویدئو را در یک مکان بارگذاری کرده و برای دانلود نشانی آن را به بازدیدکننده بدهیم. ولی مزایایی که سرویس های اشتراک گذاری ویدئو به ما می‌دهند، بسیار زیاد است که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

‌استفاده از سرویس های اشتراک گذاری ویدئو، هم سادگی کار را برای شما محیا می کنند، هم تا حد قابل قبولی پایدار هستند و می‌توان به آنها اعتماد کرد. به طور کل ویژگی‌های خوبی که این گونه سرویس‌ها دارند را می‌توان به شکل زیر فهرست نمود:

  1. رایگان بودن برای استفاده
  2. انتشار تبلیغات شما به صورت دیداری
  3. پایدار بودن
  4. استفاده آسان از آنها
  5. قرار دادن فیلم ها در وبلاگ با یک کد ساده بدون دردسر
  6. عدم خروج کاربر از وبلاگ شما برای دیدن فیلم
  7. کم کردن حجم ویدئو به صورت خودکار
  8. بازنشر ساده آن توسط دیگران

تمامی این مزایایی که گفته شد، برای خود، دنیا داستان دارد. به عنوان مثال همین که حجم ویدئو برای شما تا حد قابل قبولی کاهش یافته است، به تماشاگران فیلم‌های شما می‌افزاید. یا این سرویس‌ها مثل یک عامل تبلیغاتی قوی عمل می‌کنند. بدین صورت که زمانی که شما یک ویدئو را در آنجا قرار می‌دهید، این فیلم می‌تواند دست به دست گشته و به معروفیت وبلاگ و محصول شما بیانجامد.

زمانی که شما از این چنین سرویسی استفاده می کنید، به کاربر اجازه دیدن فیلم را به صورت مستقیم از وبلاگ را می‌دهید که نیازی به خروج وی از صفحۀ وبلاگ شما نیست.

هر کاربری که از فیلمی خوشش آید، می‌تواند آن را با یک کد ساده در وبلاگ خود قرار دهد. شما هم می توانید چنین کاری را انجام دهید. این است که می‌گوییم انتقال فیلم باعث شناخته شدن محصول و خدمات شما می شود.

شما با استفاده از یک سرویس اشتراک گذاری ویدئو، خیالتان تا حدی راحت است که یک شب بخوابید و زمانی که از خواب بیدار شدید، از فیلم هایتان خبری نباشد. این همان پایداری این سرویس‌ها است.

و استفاده از این گونه سرویس‌ها کاملاً رایگان است و شما را متحمل به پرداخت هزینه نمی کنند. از این دست سرویس‌ها می‌توان به YouTube.com اشاره کرد. ولی از آنجایی که این سایت برای ایرانی ها بنا به دلایلی خارج از دسترس است، یک سرویس ایرانی به نام آپارات را ما به شما برای استفاده توصیه می کنیم.

در نوشته‌های دیگر در مورد جزئیات کار قرار دادن فیلم و ویدئو در وبلاگ و ابزار‌های جانبی آن، بیشتر سخن به میان می‌آوریم.