بهترین سرویس وبلاگ دهی کدام است؟

منتشر شده در ۹ شهریور, ۱۳۹۱ در دستۀ مبانی وبلاگ نویسی ۱۳۸ دیدگاه
4.3/5 - (36 امتیاز)

انتخاب یک سرویس خوب برای وبلاگ نویسی امری حیاتی است. اگر میزبان نوشته ها و محتوای وبلاگ شما، دارای کیفیت خوبی نباشد، زحماتی که برای نوشتن گذاشته اید را می توان هدر شده تصور کرد. سرویس های گوناگونی برای وبلاگ نویسی در بین سایت های فارسی وجود دارد که به تعداد آنها هم افزوده می شود. اگر می خواهید به وبلاگ نویسی به عنوان یک حرفه نگاه کنید، لازم است که اول به این سوال پاسخ دهید:”بهترین سرویس وبلاگ دهی کدام است؟”.

پاسخ این سوال برای افراد گوناگون فرق می کند. البته این واضح است که هرچه خدمات سرویس وبلاگ دهی بیشتر باشد، بهتر است. ولی چیزی که روشن است این است که برای شروع یک وبلاگ نویسی خوب، باید ابتدا بهترین سرویس وبلاگ دهی را انتخاب کرد، چون با عوض کردن وبلاگ بعضاً با مشکلاتی مواجه می شوید.

در ایران 4 سرویس معروف برای وبلاگ نویسی وجود دارد که بیشترین کاربرد را در بین ایرانیان دارند. این چهار سرویس عبارتند از:

اینها پایدارترین سرویس های وبلاگدهی ایرانی هستند. پایداری در وبلاگ نویسی حرف اول را می زند، به این دلیل که اگر یک شب بخوابید و روز بعد از وبلاگتان خبری نباشد، چه حسی به شما دست می دهد؟ پس انتخاب های بیشتری مانند سرویس های نوظهور هم پیرامون شما وجود دارند، ولی ما در اینجا بین این چهار سرویس یک مقایسه ای انجام می دهیم.

همگی این سرویس ها از امکانات پایه پشتیبانی می کنند، مثلاً اگر یک سرویس امکان انتشار مطلب را نداشته باشد، می توان به آن لقب سرویس وبلاگ دهی را داد! پس همگی برای نوشتن وبلاگ به شما امکاناتی را ارائه می کنند.

جدول مقایسه برای بهترین سرویس وبلاگ دهی

ولی بحث ما درباره امکانات پیشرفته تر است که البته هنوز جای کار فراوان دارد، چون در سرویس های پیشرفته خارجی، این امکانات جزء حداقل هاست. در تصویر زیر که منبع آن www.persianweblog.ir است، این مقایسه بین سرویس های وبلاگ دهی را می بینید:

بهترین سرویس وبلاگ دهی

بهترین سرویس وبلاگ دهی از نقطه نظر مقایسۀ امکانات

همانطور که مشاهده می کنید، این امکانات شاید برای برخی افراد واجب باشد. مثلاً اگر شما جزء افرادی هستید که می خواهید در آنِ واحد به چند وبلاگ رسیدگی کنید، شاید امکان “مدیریت چندین وبلاگ با یک حساب” را ترجیح دهید. یا اگر دوست دارید تصاویرتان را مستقیماً و بدون نیاز به سایتهای واسطه در نوشته های وبلاگ قرار دهید، استفاده از پرشین بلاگ یا بلاگ اسکای را در نظر بگیرید.

در اینجا حرف اول را سهولت کار می زند. در هر حال امکان دارد که بتوانید هر کاری را بروی وبلاگ خود انجام دهید، ولی اگر یک سرویس نسبت به دیگری، همین امکان را برای شما ساده تر کند، اولویت شما فرق خواهد کرد. مثلاً گرفتن آمار بازدید کنندگان امروزه در هر سایت و وبلاگی با استفاده از سرویس های واسطه امکان پذیر است، ولی سرویس هایی که این کار را خودشان، با قابلیت های پیشرفته انجام می دهند، برای انتخاب ارجح هستند. این مورد برای بارگذاری تصاویر در وبلاگ هم بسیار مهم است.

در کل با توجه به گفته هایی که تا به اینجا به آنها اشاره شد، می توان تصمیم گرفت که کدامیک از این سرویس ها را برای یک شروع خوب باید برگزید. پس از این که انتخاب خود را انجام دادید، می بایستی کمر همت را بسته و به پیشبرد اهداف خود فکر کنید.

برداشتی از : www.persianweblog.ir