برگرداندن رمز عبور فراموش شده وبلاگ

منتشر شده در ۱۷ فروردین, ۱۳۹۲ در دستۀ مبانی وبلاگ نویسی ۱۴۱ دیدگاه
3.9/5 - (28 امتیاز)

خیلی از اوقات ممکن است پیش آید که رمز عبور یک حساب در یک سایت اینترنتی را گم کرده‌اید. یکی از این حساب‌ها، حساب مدیریت وبلاگ شماست. اگر رمز عبور ورود به آن را گم کنید، باید چکار کنید؟ یک استاندارد در مورد گم کردن رمز عبور وجود دارد که تمامی سایت‌های اینترنتی از آن پشتیبانی می‌کنند و آن ارسال مجدد رمز عبور شما به نشانی رایانامه‌ی شماست. در این گونه موارد فقط باید یک درخواست بدهید و سپس رمز خود را بوسیله پیوندی که با ایمیل برای شما ارسال شده است، تغییر دهید.

بدین منظور معمولاً در صفحه‌ی ورود به حساب کاربری خود پیوندی وجود دارد به نام: فراموشی رمز عبور که زمانیکه بروی آن کلیک می‌کنید، مراحل بازگردانی رمز شما شروع می‌شود. مهم نیست که در چه سرویس وبلاگ دهی، وبلاگ دارید. مهم این است که به صفحه ورود کاربران بروید و بروی چنین پیوندی کلیک کنید. در بلاگفا شما با گزینه‌ای به نام” ارسال مجدد کلمه عبور به ایمیل” مواجه هستید.

برگرداندن رمز عبور فراموش شده وبلاگ

با انتخاب گزینه ارسال مجدد کلمه عبور به ایمیل رمز خود را بازیابی کنید.

پس از آن در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود باید اطلاعاتی که از شما خواسته می‌شود را پر کنید. مثلاً در بلاگفا از شما نام کاربری و ایمیل خصوصی شما را خواستار است. پس از آن خواهید دید که با کلیک بروی “ارسال کلمه عبور” نحوه تغییر رمز عبور وبلاگ شما برایتان ایمیل می‌شود.

نوشتن نام کاربری و ایمیل خصوصی برای بازگردانی رمز عبور

پر کردن اطلاعات خواسته شده

ارسال یک نامه برای تغییر رمز عبور وبلاگ شما

ارسال یک نامه برای تغییر رمز عبور وبلاگ

حال باید به ایمیل خود مراجعه نمایید و با کلیک بروی پیوندی که درون متن نامه گنجانده شده است، به صفحه‌ای هدایت شوید که در آنجا باید رمز جدید را دوبار وارد کنید. پس از آن هم با کلیک بروی دکمه‌ی تغییر کلمه عبور، رمز وبلاگ شما عوض می‌شود و می‌توانید با رمز جدید به ویلاگ خود وارد شوید.

نامه‌ای که از طرف بلاگفا برای تغییر رمز عبور برای شما ارسال می‌شود، فقط 12 ساعت معتبر است و پس از آن باطل می‌شود و برای تغییر رمز عبور فراموش شده باید دوباره مراحل را پی بگیرید. مراحل کار در دیگر سایت‌هایی که رمز خود را فراموش کرده‌اید شبیه این مورد است.